Truskawiec własnym autem

Dojazd do Truskawca samochodem polecamy szczególnie w przypadku jeżeli oprócz wypoczynku w Truskawcu planujecie Państwo też indywidualne zwiedzanie okolicy. Mając własne auto można w każdej chwili wyjechać do pięknych Karpat, do zabytkowego Lwowa, zwiedzić inne atrakcje w Truskawcu i okolicy.

Samochodem do Truskawca opłaca się też wyjeżdżać jeżeli jest komplet pasażerów (3-5 osób w aucie osobowym). Będzie wtedy taniej niż inny sposób dojazdu na Ukrainę.

Obawa nr.1 Czy kradną auta ..

Niestety na Ukrainie, jak i w inny krajach Świata, również kradną samochody. Według znalezionych oficjalnych statystyk z roku 2017 na Ukrainie zgłoszono kradzież 6’092 samochodów. Dla porównania w Polsce w 2017 roku odnotowano kradzież 10’240 pojazdów. Nie znaczy to, że w Ukrainie kradną mniej, wynika to bardziej z tego, że w Ukrainie jest po prostu mniej samochodów.

Hotel Leśna Pieśń Truskawiec pokój

Wyjeżdżając na Ukrainę samochodem ryzyko kradzieży jest porównywalne do warunków polskich. Należy jednak pamiętać o zabieraniu drogiego sprzętu (telefon, laptop..) z widoku, bo może to sprowokować kradzież.

Zostawiać auto najlepiej na specjalnych parkingach, nasze hotele w Truskawcu posiadają parkingi.

Obawa nr.2 stan dróg na Ukrainie ..

To jest uzasadniona obawa. Niestety stan większości dróg lokalnych na Ukrainie pozostawia wiele do życzenia. Ostatnie kilka lat drogi się budują i remontują ale skala i jakość tego działania jest niewystarczająca.

Większość dróg między większymi miejscowościami jest w dobrym stanie, nie jest potrzebne auto terenowe i specjalne umiejętności 🙂

Obawa nr.3 Granica ..

Niestety, ale stanie na granicy Polsko-Ukraińskiej jest już normą. Rekordziści stoją na granicy 15 minut. Antyrekordziści trafiają do kolejek na granicy nawet na 6-8 godzin.

Są ograniczenia, niektóre rzeczy nie wolno przewozić na Ukrainę, niektóre do Polski. Trzeba posiadać odpowiedni komplet dokumentów. Przygotowanie do przekroczenia granicy zmniejszy czas i stres oczekiwania odprawy.

Obawa nr.4 Paliwo ..

Paliwo na Ukrainie jest tańsze niż w Polsce, to już chyba każdy zna. Ale też jakość tego paliwa jest różna w zależności od wybranej stacji paliw. Ale bez obaw – mamy sprawdzone stacje ..

Truskawiec samochodem – Podsumowanie

Lisova Pisnia Truskawiec basen

Jechać do Truskawca na Ukrainie własnym autem można a nawet trzeba. Większość naszych klientów indywidualnych korzysta właśnie z tego sposobu dojazdu.

Przed wyjazdem do Truskawca własnym samochodem proszę pytać nas o drogę dojazdu oraz inne szczegóły. Mamy sprawdzone trasy, stacje paliw, przejścia graniczne i inne ważne informacje, które pomogą odpowiednio przygotować się do wyjazdu.