Uzdrowisko Truskawiec Ukraina

Znane Sanatorium na Ukrainie – Truskawiec przyjmuje gości szukających zdrowego wypoczynku i leczenia z całej Europy. Historia Uzdrowiska jest długa, przeżył Truskawiec swoje wzloty upadki i odrodzenia. W tej chwili jesteśmy świadkami spektakularnego odrodzenia tego wspaniałego sanatorium na Ukrainie.

Zwiedzając Truskawiec, znajdziemy przepiękne wille projektu polskich architektów, wybudowane przed II wojną światową, radzieckie duże betonowe bloki, ale też współczesne hotele i sanatoria. Szczególnie polecamy i zachęcamy do rezerwacji noclegów i pakietów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz wypoczynkowych w tych nowych komfortowych hotelach sanatoryjnych w Truskawcu.

Truskawiec Leczenie i Rehabilitacja

Uzdrowisko Truskawiec na Ukrainie specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, nerek i dróg moczowych, chorób urologicznych, zaburzeń metabolicznych. Najbardziej znanym w Truskawcu źródłem zdrowia jest wodorowęglanowo-magnezowo-wapniowa woda naturalna „Naftusia”, ale też stosowane są inne źródła truskawieckiej wody mineralnej.

Połączenie naturalnych czynników leczniczych źródeł sanatorium, położenia geograficznego, klimatu, tradycyjnych oraz współczesnych metod terapii pozwala w Truskawcu skutecznie leczyć też inne choroby: układu oddechowego, układu krążenia, dermatologiczne, choroby kręgosłupa, stawów oraz układu nerwowego.

Szukasz ceny w Truskawcu?  Aktualizujemy dane.  Sprawdź!

Sanatorium Truskawiec

W Truskawcu dla  każdego, kto chce się zrelaksować i poprawić swoje zdrowie, aktualnie działa ponad 30 sanatoriów oraz hoteli sanatoryjnych.

Dostępne sanatoria 2*, których nie proponujemy naszym gościom. Znajdziemy też dobre 3* i 4* sanatoria z bazą noclegową i leczniczą na odpowiednim poziomie oraz z dobrym wyżywieniem. Dla wymagających – sanatoria 5* z odrobiną luksusu w Spa.

Każdego roku do Uzdrowiska Truskawiec przyjeżdża na leczenie około 300’000 gości z całego świata, czyli 10 razy więcej od ilości mieszkańców tego miasta na Ukrainie

Noclegi w Truskawcu

Baza noclegowa w Truskawcu jest różnorodna i dostosowana do wymagań każdego z klientów.

Znajdziemy w tym uzdrowisku noclegi nawet za 80 złotych dziennie, ale wyżywienie i zabiegi trzeba będzie załatwiać osobno. Są też luksusowe hotele w cenach od 500 zł od osoby za dzień.

Znamy każdy obiekt oraz aktualne warunki. Polecamy omijać najtańsze propozycje. Dostosujemy propozycję do oczekiwań.

Dobry 3* sanatorium z pełnym pakietem (nocleg, pełne wyżywienie, leczenie) znajdziemy w cenie od 150 zł za dobę, 4* od 180 zł

Jakie Biuro Podróży do Truskawca

Decydując się na wyjazd do sanatorium na Ukrainie możemy spróbować wyjechać „na własną rękę” albo skorzystać z usług biura podróży organizującego wyjazdy do Truskawca.

Wybierając pierwszą opcję, będziemy we własnym zakresie sprawdzać wszystkie informacje o hotelach, zabiegach, innych usługach, porównywać często rozbieżne informacje, ponosić ryzyko błędu.

Wybierając biuro, które wiele lat współpracuje z najlepszymi sanatoriami – polegacie na doświadczeniu specjalistów, delegujecie wszystkie powyższe sprawy, i co ważne, też różnego rodzaju ryzyka.

Kontakt w Polsce w sprawie Truskawca

Bezpośrednia Infolinia w Polsce

Tel. 796 092 236

Stac. 71 783 94 00

Dojazd do Truskawca

Najczęściej od naszych gości dostajemy pytanie jak dojechać do Truskawca.

Istnieje kilka sposobów na dotarcie do miasta albo sanatorium: dojazd własnym autem, dojazd autokarem albo pociągiem, przelot samolotem do Lwowa z transferem do uzdrowiska albo dojazd zorganizowany z biurem podróży.

Zapraszamy do kontaktu – doradzimy najlepszy sposób na dotarcie do Waszego hotelu.

Hotel Sanatorium Leśna Pieśń

Jeden z najbardziej popularnych w naszej propozycji hoteli sanatoryjnych. 

Leśna Pieśń w Truskawcu to 4* noclegi w dużych i dobrze wyposażonych pokojach. Wysokiej jakości zabieli lecznicze bezpośrednio w hotelu. Wyśmienite wyżywienie w formie stołów szwedzkich. Polecamy nasz autorski pakiet Med All Inclusive w promocyjnej cenie – Gwarancja Najniższej Ceny!

Truskawiec na Wideo:

Często zadawane pytania (FAQ)

Co można leczyć w Truskawcu?

W zależności od wybranego sanatorium, w Truskawcu skutecznie leczą: - Przewlekłe zapalenie nerek - Choroba kamicy moczowej - Stany pooperacyjne, stany po usunięciu kamieni - Wrodzone anomalie nerek - Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego - Zapalenie pęcherza - Przewlekłe zapalenie wątroby - Zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie dróg żółciowych - Kamica żółciowa - Zapalenie trzustki - Przewlekłe zapalenie żołądka, zapalenie przełyku - Przewlekłe zapalenie okrężnicy i jelit - Otyłość - Cukrzyca typu 2 - Choroby układu oddechowego - Choroby układu krążenia - Choroby dermatologiczne - Choroby kręgosłupa - Choroby stawów

Czy warto jechać do Truskawca?

Zdecydowanie polecamy taki wyjazd dla osób w celu leczenia powyższych chorób, w celach profilaktyki, w celach zdrowego wypoczynku.

Gdzie leży Truskawiec?

Truskawiec leży w obwodzie Lwowskim na zachodzie Ukrainy i jest uzdrowiskiem balneologicznym. Sanatorium położone jest u podnóża ukraińskich Karpat. Wysokość nad poziomem morza - 400 m. Odległość Lwowa do Truskawca to 84 km. Odległość od Drohobycza wynosi 9 km. Od granicy Polsko-Ukraińskiej 90 km (Przejście graniczne Krościenko – Smolnica).

Jakie sanatorium w Truskawcu wybrać?

W zależności od Państwa oczekiwań i potrzeb przygotujemy najbardziej odpowiednią propozycję. Wybór sanatorium zależy od schorzenia, które należy leczyć, od oczekiwań odnośnie poziomu wykonywanych usług oraz środków przeznaczonych na ten cel.

Czy w Truskawcu są atrakcje dla dzieci?

Tak. Mamy też propozycję hoteli Spa z basenami albo z mini aquaparkiem. Ciekawą atrakcją jest delfinarium. Są place zabaw oraz różnego rodzaju atrakcje miasta turystycznego. Jest też możliwość skorzystania z jednej z wycieczek na przykład do Lwowa..

Loty do Truskawca, czy można samolotem?

Z takich Polskich miast, jak Warszawa, Wrocław, Radom, Poznań można dostać się samolotem do Lwowa. Organizujemy też bezpośredni transport (transfer) z lotniska we Lwowie do wybranego sanatorium w Truskawcu. W zależności od ilości osób taki transfer realizowany autem osobowym (1-4 osób) albo minibusem (5-8 osób).

Opinie naszych gości o Sanatoriach w Truskawcu:

Bywaliśmy w różnych sanatoriach, również w Europie Zachodniej. To sanatorium w Truskawcu miło mnie zaskoczyło! Taka jakość w tej cenie to niespotykane. Doskonały pokój, codziennie sprzątanie, wspaniały widok, przyjazny personel. Wszystkie zabiegi zgodnie z harmonogramem, pijalnia wód prosto w hotelu Na pewno wrócimy!
opinia o Truskawcu
Pani Agnieszka
Właśnie wróciliśmy do domu, ale już tęsknimy za Truskawcem. Hotel bardzo nam się podobał! Odpoczywaliśmy rodzinnie, zadowoleni są zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest plac zabaw i wspaniałe spa. Jedzenie jest w formie bufetu. Najlepsze masaże, jakie do tej pory miałam. Personel uśmiechnięty i bardzo sprawny! Bardzo dziękujemy za wspaniały pobyt!
opinia o Truskawcu
Pani Alicja z rodziną
Wszystko doskonale. Jakość bazy leczniczej przekroczyło oczekiwania. Personel sanatorium pomocny i dyskretny. Pokoje są bardzo wygodne.

Wystarczająco różnorodne jedzenie. Świetna okolica i park. Najlepsze połączenie ceny i jakości.
opinia o Truskawcu
Pani Halina

Truskawiec. To warto wiedzieć:

  • Naftusia – najbardziej znana woda lecznicza w Truskawcu o wysokiej zawartości materii organicznej ropopochodnej (ropa w języku ukraińskin – nafta, stąd nazwa źródła). Jest unikatowa na skalę europejską, ma specyficzny smak i lekki zapach ropy.
  • Borowina Truskawiecka jest bardzo przydatna w leczeniu kręgosłupa, stawów, schorzeń ginekologicznych oraz nadwagi. 
  • Ozokeryt – dosłownie oznacza „pachnący jak wosk”. Do początku XX wieku złoża ozokerytu w rejonie Karpat uważano za jedyne na świecie. Jest niezastąpiony w leczeniu chorób stawów i kręgosłupa.
  • Źródła mineralnej wody – w Truskawcu odkryto 10 źródeł leczniczej wody o różnym składzie i działaniu.
  • Delfinarium – odległość uzdrowiska do morza jest duża, ale w miasteczku mieszka 6 delfinów w najbardziej nowoczesnym delfinarium na Ukrainie.
  • Stomatologia – planując swój wyjazd do Truskawca na dłuższy pobyt, możemy też skorzystać z dużo tańszych niż w Polsce usług stomatologicznych jak też kosmetycznych. Jakość usług w polecanych klinikach jest na wysokim poziomie.

Mapa i wirtualne zwiedzenie Truskawca na Ukrainie

Uzdrowisko Truskawiec
na Ukrainie

Piękna przyroda u podnóża Karpat, lecznicze właściwości źródeł naturalnych, wykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt oraz przystępne ceny usług przyciągają dziesiątki tysięcy gości z Polski do tego wspaniałego uzdrowiska.

Czego brakuje? Promocji? Są promocje – Sprawdź!